Dotacje na wsparcie rodzin
Już wiemy, że do 20 listopada można ubiegać się o dofinansowanie projektów polegających na realizacji usług aktywizacyjno-integracyjnych na rzecz rodzin i usług wspierających ich integrację ze środowiskiem lokalnym. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014−2020 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, w ramach: Poddziałania 11.2.4 Ułatwienie dostępu do usług społecznych – projekt ZIT Olsztyn.
Wnioski można składać od 30 października do 20 listopada 2017 roku. Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to 26 972 201,64 zł, w tym alokacja na projekty o charakterze rewitalizacyjnym – 5 500 002, 43 zł. Można wnioskować maksymalnie o 95% dofinansowania a projekty powinny dotyczyć Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna tj. Olsztyna i Barczewa oraz gmin Gietrzwałd, Stawiguda, Purda, Jonkowo i Dywity.
Typy dopuszczalnych projektów:
TYP 1. Realizacja zintegrowanych usług aktywizacyjno-integracyjnych na rzecz rodzin z zastosowaniem co najmniej trzech poniższych form wsparcia (na podstawie indywidualnej diagnozy rodziny:
TYP 2. Realizacja usług wspierających integrację rodzin ze środowiskiem lokalnym, prowadzących do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej i podejmowania działań na jej rzecz (np. wspólne działanie na rzecz poprawy przestrzeni publicznej z wykorzystaniem nabytych podczas aktywizacji zawodowej kompetencji aktywizacja środowisk lokalnych w celu tworzenia społecznych form samopomocy, udział w rodzinnych piknikach, wspieranie rodzin w ich środowiskach, w szczególności poprzez usługi streetworkera i animatora). Typ nr 2 może być realizowany jedynie w połączeniu z typem projektu nr 1.
W ramach konkursu oceniane będą projekty o charakterze ogólnym oraz rewitalizacyjnym.
O dotację mogą się ubiegać:
- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia;
- jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego;
- jednostki organizacyjne pomocy społecznej (w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej);
- jednostki zatrudnienia socjalnego realizujące zadania wynikające z przepisów o zatrudnieniu socjalnym;
- jednostki wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (w rozumieniu przepisów o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej);
- organizacje pozarządowe działające na podstawie zapisów statutowych w sferze pomocy i integracji społecznej oraz inne podmioty prowadzące na podstawie zapisów statutowych działalność w sferze pomocy i integracji społecznej;
- podmioty ekonomii społecznej
Zachęcamy do składania wniosków.