Działania wokół parku
Równolegle do kolejnych kroków prawnych podejmowanych przez władze Gminy Gietrzwałd i powiatu olsztyńskiego są prowadzone działania mające na celu utrzymanie krajobrazowego charakteru, a także popularyzację idei ochrony alei przydrożnych.
Media o Parku Kulturowym
Bardzo szeroko promowana jest idea parku w regionalnych mediach i na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach naukowych. Dzięki podjętej współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kulturowa Borussia oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gietrzwałdzie wydano prezentację multimedialną na płycie CD oraz pocztówki. W materiałach umieszczono także film na temat parku wyprodukowany przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie w ramach cyklu Magazyn Powiatu Olsztyńskiego „Odsłony”. W prasie lokalnej, regionalnej i krajowej ukazał się szereg publikacji.
Najpierw był projekt
Warmińska Droga Krajobazowa - materiały filmowe
Park Kulturowy
Krajobraz Warmii kształtowany przez wieki przez człowieka, to nie tylko pięknie położone wsie i miasteczka, nie tylko domy ze spadzistymi, czerwonymi dachami, kościoły ze strzelistymi wieżami, przydrożne kapliczki, ale też lokalne drogi, przy których rosną piękne, ponad stuletnie drzewa – najczyściej lipy, kasztany, klony.
Droga jak za dawnych lat
W grudniu 2014 roku, z pomocą wojewódzkiego konserwatora zabytków, na Drodze Krajobrazowej Gietrzwałd-Woryty ustawiono kamienie. Kiedyś w ten sposób oznaczano szlaki i skrzyżowania. Nowe działania wokół parku mają na celu podniesienie walorów turystycznych.