Od pracy społecznej do miejsca pracy
Temat społecznej przedsiębiorczości bardzo spodobał się uczestnikom ubiegłorocznych Gietrzwałdzkich Spotkań Aktywnych. Dlatego wójt gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski nawiązał współpracę z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie i prowadzonym przez ten Ośrodek Inkubatorem Ekonomii Społecznej (IES).
W efekcie tej współpracy zainteresowani mieszkańcy i przedstawiciele organizacji społecznych będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy inkubatora nie tylko przy zakładaniu i pozyskiwaniu środków na rozwój np. spółdzielni socjalnej, ale także przy jej dalszym funkcjonowaniu.
Już 29 stycznia (czwartek) o godzinie 16 zapraszamy na pierwsze SPOTKANIE INFORMACYJNE dotyczące:
ZASAD ZAKŁADANIA I FUNKCJONOWANIA SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH JAKO CIEKAWEJ ALTERNATYWY DLA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Podczas spotkania otrzymacie Państwo wszelkie niezbędne informacje i wskazówki od Konsultantów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakładaniu oraz bieżącym monitoringu działalności spółdzielni socjalnych na terenie województwa warmińsko mazurskiego.
Spotkanie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Unieszewie
UDZIAŁ BEZPŁATNY
Czym zajmuje się Inkubator Ekonomii Społecznej w Olsztynie?
Inkubator Ekonomii Społecznej w Olsztynie jest jednostką bezpośrednio odpowiedzialną za rozwój i wielokierunkowe wspieranie podmiotów ekonomii społecznej, np. spółdzielni socjalnych, na terenie miasta Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.
Osoby zainteresowane taką działalnością uzyskują bieżące wsparcie infrastrukturalne, doradcze, szkoleniowe i merytoryczne. Mogą korzystać z profesjonalnie wyposażonej sali biznesowej, co spotyka się z dużym zainteresowaniem. Pracownicy IES nie tylko pomagają na etapie tworzenia np. spółdzielni socjalnej (statut, rejestracja, biznesplan, pozyskanie dotacji na start), ale są przy swoich adresatach także dalej – na etapie prowadzonej działalności, pomagając w rozwiązywaniu krytycznych momentów.
Inkubator organizuje różnorodne szkolenia, dbając o stały rozwój i aktualizację wiedzy członków spółdzielni socjalnych, jednostek samorządu terytorialnego, a także organizacji pozarządowych. Wspiera oddolne inicjatywy obywatelskie, udziela informacji na temat możliwości uzyskania środków finansowych na rozpoczęcie oraz bieżącą działalność zainteresowanym osobom. Aktywnie wspiera proces rozwoju sektora ekonomii społecznej poprzez liczne spotkania informacyjne dla osób potencjalnie zainteresowanych powołaniem do życia spółdzielni socjalnych, a także w szkołach ponadgimnazjalnych i innych placówkach wychowawczych, przyjmując na siebie odpowiedzialność za rozwój świadomości młodzieży w zakresie ekonomii społecznej.